Evde çıkan yangında 4 yaşındaki çocuk öldü

22 Temmuz 2011

DHA / 22.07.2011

Torbalı’da elektrik kontağından çıkan yangında 4 yaşındaki Yunus Tayfun yaşamını yitirdi.

İZMİR’in Torbalı İlçesi’nde elektrik kontağından çıkan yangında 4 yaşındaki Yunus yaşamını yitirdi, 16 yaşındaki ağabeyi Yusuf Tayfun da yaralandı.

Torbalı İlçesi İnönü Mahallesi, Ankara Caddesi 138 Sokak’ta oturan ve akaryakıt istasyonunda şoförlük yapan Kadir Tayfun ve tarım işçisi eşi Halime Tayfun, sabah saatlerinde işe gitmek için evden ayrıldı. Tayfun çifti, küçük çocukları 4 yaşındaki Yunus’u ağabeyi 16 yaşındaki Yusuf Tayfun’la evde bıraktı.

Gece işte çalıştığı için yorgun olan Yusuf oturma odasında uyurken, kardeşi Yunus da çocuk odasındaki bilgisayarın fişini prize takmaya çalıştı. Kısa devre yapan kablodan çıkan kıvılcımlar odadaki eşyayı tutuşturdu. Alevler kısa sürede odayı tamamen sardı.

Evden dumanların yükseldiğini gören amcaları 36 yaşındaki Hüseyin Tayfun, koşarak içeri girdi, önce ağabey Yusuf Tayfun’u dışarı çıkarttı. Üzerine kovayla su döküp tekrar alevlerin arasına giren Hüseyin Tayfun, bu kez vücudu ağır şekilde yanan Yunus’u alevlerin arasından alıp çıkarmayı başardı. Yoldan geçen bir araçla Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürülen minik Yunus, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Olayı öğrenip hastaneye koşan Halime ve Kadir Tayfun çifti sinir krizleri geçirdi.

Gökhan YALKALK/TORBALI (İzmir), (DHA)