Erkek arkadaşını suçladı

27 Haziran 2012

 

Milliyet / 27.06.2012

 

17 yaşındaki genç kız hamile olduğunu öğrenince ailesine erkek arkadaşının kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

 

TEKİRDAĞ’da 17 yaşındaki K.K., erkek arkadaşı 19 yaşındaki U.T. tarafından tecavüze uğrayıp hamile kaldığını iddia ederek ailesiyle polise şikayette bulundu.

K.K., hamile olduğunu öğrenince ailesine erkek arkadaşı U.T.’nin kendisini tecavüz ederek hamile bıraktığını anlattı. Aile, kızları K.K. ile Çarşı Polis Merkezi’ne gelerek U.T.’den şikayetçi oldu. Psikolog eşliğinde ifadesi alınan K.K., erkek arkadaşı U.T.’nin bir ay önce kendisini evine götürdüğünü ve burada tecavüze uğradığını iddia etti. İfadesinde korktuğu için olayı kimseye anlatmadığını söyleyen K.K., hamile olduğunu öğrenince U.T.’den şikayetçi olduğunu söyledi. Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde yapılan kontrolde de K.K.’nın hamile olduğu belirlendi.

Şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınan erkek berberi U.T., ifadesinde K.K ile arkadaş olduklarını, genç kızla kendi rızası ile cinsel ilişkiye girdiklerini söyledi. Tecavüz etmediğini anlatan U.T., kendisine iftira atıldığını ileri sürdü. Polisteki ifadesinin ardından ’Cinsel saldırı’ iddiası ile mahkemeye sevk edilen U.T., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.