Engelli kıza zorla fuhuş

8 Mart 2014

Engelli kıza zorla fuhuş

Konya’daki fuhuş operasyonunda 17 yaşındaki zihinsel engelli bir kızın uyuşturucuya alıştırılıp erkeklerle ilişkiye zorlandığı iddia edildi

Milliyet, TOLGA YANIK Konya DHA, 8 Mart 2014
http://gundem.milliyet.com.tr/engelli-kiza-zorla-fuhus/gundem/detay/1848210/default.htm

Konya merkezli 4 ilde fuhuş şebekesine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 8’i kadın 23 şüpheli, yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi. Şebekenin, 17 yaşındaki yüzde 70 zihinsel engelli raporu bulunan bir kızı da uyuşturucuya alıştırıp erkeklerle ilişkiye zorladığı öne sürüldü. Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 5 aylık teknik ve fiziki takip ardından geçen salı günü Konya merkezli İzmit, Aksaray ve Sakarya’da fuhuş operasyonu düzenledi.

Cinsel ilişkinin fiyatı 500 TL
Daha önceden belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskında 3’ü Kırgızistan uyruklu, 8’i kadın 23 kişi gözaltına alındı. Örgüt lideri olduğu ileri sürülen Kırgısiztan asıllı, Türk vatandaşı H.A.’nın ülkesine giderek güzel kadınları Türkiye’ye getirip, 500 lira karşılığından erkeklerle cinsel ilişkiye zorladığı iddia edildi.
Şebekenin ismi açıklanmayan 17 yaşındaki yüzde 70 zihinsel engelli raporu bulunan bir kızı da uyuşturucuya alıştırıp erkeklerle ilişkiye zorladıkları öne sürüldü. Operasyon kapsamında yaklaşık 100 kişinin ifadesine başvurulduğu belirtildi. 23 şüpheli ifadelerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

23 kişi gözaltına alındı
Polis daha önceden belirlediği adreslere yaptığı eşzamanlı baskınlarda 3’ü Kırgızistan uyruklu, 8’i kadın 23 kişiyi gözaltına aldı. 5 aydır yapılan fiziki ve teknik takiplerle dört ildeki fuhuş çetesi çökertildi.