Elektrikli bisiklete otomobil çarptı: 2 ölü

9 Eylül 2011

Hürriyet / 09.09.2011

Hakan KAYA / DHA

KONYA’da, 10 yaşındaki torunu Ahmet Furkan Aydın ile birlikte oğlunu ziyarete giden emekli işçi 55 yaşındaki Mehmet Dikbaş’ın kullandığı bisiklete, kavşakta otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaklaşık 150 metre sürüklenen Ahmet Furkan Aydın olay yerinde yaşamını yitirirken, sol bacağı diz altından kopan Mehmet Dikbaş da kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Kaza, bugün saat 09.30 sıralarında Adana- Konya Çevreyolu Mobilyacılar Kavşağı’nda meydana geldi. Bu yıl hacca gitmek için hazırlandığı belirtilen Mehmet Dikbaş, elektrikli bisikletle, kızının çocuğu olan torunu ilköğretim 4’üncü sınıf öğrencisi Ahmet Furkan Aydın’ı da yanına alıp merkez Karatay Belediyesi Sinyalizasyon Bölümü’nde çalışan oğlu 23 yaşındaki Abdülkadir Dikbaş’ı ziyaret etmek için yola çıktı.

Mobilyacılar Kavşağı’na geldiğinde yolun karşısına geçmek isteyen Dikbaş kullandığı bisiklete, çevreyolundan gelen 24 yaşındaki Abdullah Kayabaşı yönetimindeki 06 YB 7349 plakalı otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle dede ve torun yaklaşık 150 metre sürüklendi. Ahmet Furkan Aydın olay yerinde yaşamını yitirirken, sol bacağı diz altından kopan ve ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Dikbay, yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.
Sürücü Abdullah Kayabaşı da polis tarafından gözaltına alındı. Kaza yerinin yaklaşık 50 metre ilerisinde sinyalizasyon çalışması yapan Abdülkadir Dikbaş ise duyduğu gürültü üzerine büyük bir endişeyle kaza yerine gitti. Kazada ölenlerin babası ve yeğeni olduğunu öğrenen Abdülkadir Dikbaş gözyaşına boğuldu.

Arkadaşları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Dikbaş, elektrikli bisikletin kendine ait olduğunu belirterek, “Bilseydim, bisikletle bugün işe gelirdim. Kaza da olmazdı” dedi. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.