Elazığ’da 3 sır ceset bulundu!

21 Şubat 2014

 

Milliyet / 21.02.2014

 

Elazığ’da 106 gün önce evlerinden ayrılan 3 arkadaşın cesedi metruk bir evde bulundu. Polis kimlikleri belirledi ancak ölümlerin sebebi gizemini koruyor.

 

ELAZIĞ’da 6 Kasım 2013 tarihinden beri haber alınamayan 19 yaşındaki Mehmet Tağ, aynı yaxtaki Burak Çiçek ve 17 yaşındaki Zülküf Bal’ın cesetleri bulundu.

Elazığ’da 6 Kasım 2013 tarihinde evlerinden ayrılan ve yakın arkadaş oldukları belirtilen Mehmet Tağ, Burak Çiçek ve Zülküf Bal’ın tüm aramalara rağmen bugüne kadar izlerine rastlanamadı. Bu sabah saatlerinde Rızaiye Mahallesi Bora Sokak üzerinde bulunan ve kullanılmayan tek katlı bir evin yıkılması için içeri giren işçiler, ağır kokular gelmesi üzerine evde arama yaptı. Evin bodrum katına bakan işçiler, üç kişinin cesedi ile karşılaşınca, polise haber verdi.

 

Olay yerine gelen polis ekipleri bina çevresinde güvenlik önlemi aldı. Yapılan incelemelede cesetlerin kayıp 3 gence ait olduğu belirlendi. 3 ceset bulunduğu haberi üzerine olay yerine gelen kayıp gençlerin yakınları, cesetlere bakmak istedi. Ancak henüz inceleme aşamasında olduğu için polislerin izin vermemesi üzerine kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışma devam ederken olay yerine gelen Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, kayıp gençlerin yakınlarını teselli ederek, polis ekiplerine yardımcı olmaları ricasında bulundu. Fenalaşan gençlerin yakınları, sağlık görevlileri tarafından ambulansa alınarak tedavileri yapıldı.

 

Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından cesetler Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, soruşturmanın sürdüğünü belirterek, “Cesetleri bulunan gençler kayıp gençler. İlk bulgularda zehirlendiklerini tahmin ediyoruz. Kesin ölüm nedenleri otopsi sonucu belirlenecek” dedi.

 

Üç gencin tek katlı evin bodrum katında cesetlerinin birbirine sarılmış halde olduğu ve yanlarında mangal bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

ŞG,GY(GG/COŞ)(FOTOĞRAFLI)

DHA-Güvenlik – Türkiye-Elazığ – Şahismail GEZİCİ- Gülbin YILDIZ