Dünya Çocuklarindan, “Sivil Anayasa’ya” Destek

13 Nisan 2012

Haberfx / 13.04.2012

 

KOCAELİ (İHA) – Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye getireceği 200 yabancı çocuk, Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi binasında “Sivil Anayasa’ya” destek için Cemil Çiçek’e teklif verecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde 41 ülkeden Türkiye’ye getireceği 1000 yabancı çocuktan, 200 tanesi Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile buluşacak. TBMM’nin ilk binasında gerçekleşecek olan toplantıda dünya çocukları Cemil Çiçek’e, yeni oluşturulacak “Sivil Anayasa’ya” Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Beyannamesi’nin de girmesini teklif edecekler.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, “22 Nisan pazar günü dünya çocukları burada TBMM’nin gündemindeki en öncelikli mesele olan, “Sivil Anayasa” ile ilgili BM Çocuk Hakları Beyannamesi’nden hareketle oylama yapacaklar. Yapılan temsili oylamanın sonuçları TBMM Başkanı’na dünya çocukları tarafından dikkate alınması için takdim edilecek” dedi.