Diyarbakır’da patlama: 1 çocuk öldü

7 Haziran 2011

NTVMSNBC / 07.06.2011

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde hayvanlarını otlatan üç çocuğun buldukları cismi kurcalaması sonucu meydana gelen patlamada çocuklardan biri öldü, 2’si yaralandı.

DİYARBAKIR – Kaleli köyü kırsalında hayvanlarını otlatan Davut ve Umut Petekkaya kardeşler ile İbrahim Aytekin arazide buldukları bir cismi kurcaladı.

Cismin patlaması sonucu 15 yaşındaki Umut Petekkaya öldü. 16 yaşlarındaki Davut Petekkaya ile İbrahim Aytekin yaralandı.

Yaralılar Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Diyarbakır Valiliği’nden patlamayla ilgili bir açıklama geldi.

Valilik, patlamanın, arazide hayvan otlatan çocukların menşei belli olmayan bir cisimle oynamaları sonucu meydana geldiğini, olayda Umut Petekkaya adlı çocuğun hayatını kaybettiğini, 2 çocuğun yaralandığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 16.00 sıralarında Çermik ilçesine bağlı Petekkaya köyü dışındaki, faal olmayan bir mermer ocağının 300 metre yakınında hayvan otlatan çocukların, menşei belli olmayan bir cisimle oynamaları sonucu cismin patladığı belirtildi.

Patlamada, Umut Petekkaya (15) adlı çocuğun olay yerinde hayatını kaybettiği, İbrahim Aytekin (16) ve Davut Petekkaya’nın (16) ise yaralanarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, ”Patlayan cismin niteliğini belirlemek üzere İl Jandarma Komutanlığı olay yeri inceleme ve patlayıcı madde imha unsuru olay yerinde incelemelerine devam etmektedir” denildi.