Diyarbakır’da Okul Bahçelerine Yüzme Havuzu

16 Temmuz 2013

Bianet / 16.07.2013

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, okul bahçelerine yüzme havuzu projesi başlattı. Havuzlardan 06-12 yaş arası çocuklar, eğitmenler eşliğinde faydalanacak.

İstanbul – BİA Haber Merkezi

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, okul bahçelerinde yüzme havuzu projesi başlattı. Proje açılışı Yahya Kemal İlköğretim Okulu bahçesine kurulan seyyar yüzme havuzu ile başladı.
Yüzme havuzlarından 06-12 yaş arası çocuklar faydalanacak. Havuzlar 09-12 ve 14-17 saatleri arasında açık olacak. Ayrıca biri kadın ve biri erkek olmak üzere iki eğitmen eşliğinde çocuklar yüzebilecek.

Açılışta konuşma yapan Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Diyarbakır sıcaklarına karşı çocukların ihtiyaçlarını gidermek adına seyyar yüzme havuzları projesini geliştirdiklerini söyledi.
Bağlar’da Bağcılar, Kaynartepe, Muradiye bölgelerinde üç okulda üç yüzme havuzu açacaklarını ve bu yüzme havuzlarından tüm çocukların faydalanacaklarını belirten Baran, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kazım Karabekir ve Ali Kuşçu İlköğretim okullarında, bu hafta içinde iki havuz daha açacağız. Amacımız bu yaz boyunca çocukların eğleneceği, serinleyeceği alanlar yaratmak. Bu seyyar havuzlar eylül ayına kadar çocukların hizmetinde olacak.

“Bunların yanı sıra, Kaynartepe’de çocuk oyun evi ve yüzme havuzu ile Yunus Emre’de çocuk parkı ve yüzme havuzu projelerimiz var. Bunlarında çalışmaları başladı.

“Umuyoruz ki, bu yılın sonuna kadar tamamlayacağız. Yine yaz boyunca yaz spor okulu ve eğitim destek evlerimizde, kültürel ve sanatsal kurslar açacağız.”

Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili de Bağlar Belediyesi ile birlikte devam edeceklerini söyledi.

“Diyarbakır’ın kavurucu sıcakları altında öğrencilerimizin, gençlerimizin sıcaklar altında bu havuzlarda serinleyeceklerini umut ederiz. Bu katkılarından dolayı belediyemize ve belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

“Bu üç okulumuzun yanında bundan sonra diğer alanlarımızda da sosyal ve kültürel etkinliklerin artarak devamını temenni ediyoruz. (EKN)