Dileklerini Yazdıkları Uçurtmalarla Gökyüzünü Süslediler

19 Mayıs 2013

 

Mynet Yurt Haberleri / 19.05.2013

 

Göç ve İnsani Yardım Vakfı (Göç Vakfı) Batman‘da uçurtma şenliği düzenledi. Batı Raman’da düzenlenen etkinliğe yüzlerce çocuk katıldı. Palyaçolara yüzlerini boyatan çocuklar def eşliğinde oynadıkları oyunların ardından dileklerini yazdıkları uçurtmalarını gökyüzüne bıraktı. Uçurtmalarıyla gökyüzünde bir renk cümbüşü oluşturan çocuklar eğlenceli ve mutlu bir gün yaşadı.

Göç Vakfı Batman Şube Sözcüsü Canan Demir, çocuk haklarına dikkat çekmek için uçurtma şenliğini düzenlediklerini belirtti. Çocuk haklarına karşı kamuoyunu duyarlı olmaya çağıran Demir, çocukların hayallerini canlı tutmak ve yaşatmak için çocuk hak ihlallerine son verilmesi gerektiğini savundu.

 

Çocukların yüzde 45’nin temel eğitim çağında olmasına karşın çalışmak zorunda kaldığını ileri süren Demir, “Çocuklar ağır işlerin altında çalışmak zorunda kalmasınlar, eğitimlerine devam etsinler, çocuk gelinler, çocuk intiharları son bulsun, çocuklar özgürce oyun oynayabilsin ve fikirlerini özgürce ifade edebilsin, kötü muameleye son verilsin demek için dileklerimizi uçurtmalara yazıyoruz.” dedi.

Cihan Haber Ajansı