Depremden kurtulup semaverden zehirlendiler

6 Kasım 2011

 

NTVMSNBC / 06.11.2011

 

Van’daki depremden kurtulup, kurbanlık satmak için Mersin’e gelen baba-oğul semaverdeki kömürden zehirlenerek hayata veda etti.

 

MERSİN – Mersin’de kurbanlık satan baba ve oğlu araç içine uyurken semaverin kömüründen zehirlendi.

 

Selim Ceyhan (53) oğlu Cihat (17) ile birlikte Van’dan kurbanlık satmak için Mersin’e geldi. Mithatpaşa Mahallesi’ndeki hayvan pazarına yerleşen baba ve oğul akşam çay demlemek için kömür koydukları semaverlerini yaktı. Çaylarını içen baba ve oğlu gecenin ilerleyen saatlerinde yatmak için yakınlarının arabasına çekildi. Üşümemek için kömürlü semaveri aracın içine koyan baba ve oğlu uykuya daldı.

 

Sabahleyin bayram namazından dönen yakınları, baba ve oğlunun uyanmadığını görünce arabanın kapısını açtı. Baba ve oğlunu baygın şekilde gören yakınları 112 acil servis ekiplerine haber verdi. 112 ekiplerince Mersin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Selim Ceyhan ile Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan oğlu Cihat Ceyhan yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

DEPREMDEN KURTULMUŞLARDI
Hayatını kaybeden baba ve oğlunun yakınları Mersin Devlet Hastanesi önünde gözyaşlarına boğuldu.

 

Bir yakını olayı şu şekilde anlattı: “Baba ve oğlu arabanın içinde semaverde çay yapmışlar. Zehirlenmişler. Sabah gittik, ambulanslar gelmiş. Van’daki depremden kurtulup buraya gelmişlerdi.”