Dayakçı babasını 30 kez bıçakladı

12 Şubat 2014

 

Milliyet / 12.02.2014

 

Bursa’da 16 yaşındaki genç alkol aldıktan sonra annesini ve kendisini döven babasını defalarca bıçaklayarak öldürdü.

 

Bursa’da 16 yaşındaki H.B., alkol aldıktan sonra annesini evde, kendisini de çağırdığı yorgancıda döven babası 48 yaşındaki Uğur B.’yi bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sonrası bıçağı saklayıp kanlı kıyafetlerini değiştiren ve polise “Babamı bıçaklamışlar” ihbarında bulunan H.B., çelişkili ifadeler verince gözaltına alındı.
Oğluna tokat attı
Merkez Osmangazi İlçesi Koğukçınar Mahallesi’nde oturan ve yorgancılık yapan Uğur B., iddiaya göre dün eve alkollü olarak geldikten sonra tartıştığı eşi 42 yaşındaki S.B.’yi dövdü. Daha sonra Yıldırım İlçesi Eğitim mahallesi Ümit Sokak’ta bulunan işyerine giden Uğur B., burada alkol almaya devam etti. Saat 20.30 sıralarında, cep telefonu ile oğlu H.B.’yi çağıran Uğur B., oğluna da tokat attı. İddiaya göre H.B. de işyerinde eline geçirdiği bıçakla babasını 30 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sonrası evine giderek bıçağı saklayan ve kanlı elbiselerini değiştiren H.B., cep telefonuyla 155 Polis İmdat’ı arayarak babasının bıçaklandığını söyledi.
Çelişkili ifadeler
Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Uğur B.’nin öldüğü belirlendi. Verdiği çelişkili ifadeler üzerine Çocuk Şubesi’ne getirilen H.B. suçunu itiraf ederek, sakladığı bıçağı ve kanlı kıyafetlerini polise teslim etti. Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.