Çocuklarını başlarını taşla ezerek öldürdü

27 Agustos 2013

DHA / 27.08.2013

Çocuklarını, başlarını taşla ezerek öldürdü, kamyonun altına atlayıp intihar etmek istedi.
Burak GEZEN-Ersan KÜÇÜKKURU/ ÇANAKKALE, (DHA)

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde Edebiyat öğretmeni olan K.Ö, dün akşam saat 17.30’da iki çocuğuyla beraber Ayvacık Çamlığı mevkiine gitti. Cinnet getiren baba çocukları 4 yaşındaki Kübra ve 7 yaşındaki Kenan’ı başlarına taşla vurarak öldürdü. K.Ö. daha sonra hareket halindeki bir kamyonun önüne atlayarak intihar etmek istedi. Ağır yaralanan baba önce Ayvacık Devlet Hastanesi’ne ardından Çanakkale 18 Mart Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. K.Ö.’nün ifadesi doğrultusunda jandarma yaptığı araştırmada çocukların cesedine ulaştı.

Ayvacık Devlet Hastanesi morguna kaldırılan çocukların cesedi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderilirken, olayı öğrenen anne Sevilay Özder sinir krizi geçirdi.
Ezine Anadolu Lisesi’nde Edebiyat Öğretmeni olduğu belirlenen baba K.Ö, Ayvacık Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Çanakkale 18 Mart Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yakınları K.Ö’nün bir süre önce 130 bin lira kredi çekerek dubleks bir ev aldığını bunun dışında da bir internet kafe açtığı için borclandığını iddia ettiler. Yakınları, babanın girdiği bunalım sonucu çocuklarını öldürmüş olabileceğini söylediler.

SÖZLÜ İFADESİNDE ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’ndeki iki çocuğunu öldürdükten sonra bir kamyonun altına atlayarak ölmek isteyen K.Ö’nün hastanedeki sözlü ifadesinde çocuklarını ağaçlık alanda öldürdüğünü ve cesetlerin bulunduğu yeri söylediği belirtildi. Jandarma yetkilileri,K.Ö’nün ifadesinin ardından ölen çocukların cenazelerin bulunduğu yeri tespit ettiği öğrenildi. Ayvacık Devlet Hastanesi morguna kaldırılan çocukların cesedi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.