“Çocukların İlk Öğretmeni Anneler” Projesi

23 Agustos 2012

 

Haberciniz / 23.08.2012

 

Edremit Kadın Eğitim Merkezi’nde “Çocukların İlk ÖğretmeniAnneler” projesi kapsamında eğitim gören kadınlar Vali Vekili Zafer Coşkun’u ziyaret etti.

 

Edremit Kadın Eğitim Merkezi’nde “Çocukların İlk Öğretmeni Anneler” projesi kapsamında eğitim gören kadınlar Vali Vekili Zafer Coşkun’u ziyaret etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Vekili Coşkun, eğitimli annenin çocuklarını bilinçli bir şekilde eğitmesine olanak sağlayacağını bildirdi.

 

Bu sebeple yürütülen bu projeyi çok önemsediğini ifade eden Coşkun, verilen eğitimle ilgili proje yürütücüsü Zühre Eyaz’danbilgialdı.

 

Proje hakkında bilgi veren Proje Yürütücüsü Zühre Eyaz ise Erdemkent Mahallesi’nde oluşturulan Kadın Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini sürdürdüklerini bildirdi.

 

Proje kapsamındaki eğitime 20 kadının katıldığını ifade eden Eyaz, “Kadınlarımız haftada üç günü eğitim merkezine gelerek çocuk eğitimi, sağlık, beslenme, kadın ve çocuk hakları konularında eğitim alıyor. Ayrıca ailelerin tiyatro gibi sosyal etkinliklere katılmaları sağlanarak, oyuncak yapımı, okuma yarışmaları, kermes türü etkinlikler de yapıyoruz” dedi.

 

Eyaz, kadınların her türlüsosyalbecerilerini geliştirmeleri ve toplumdan kopmamaları, özgüvenlerinin artması için çalıştıklarını kaydetti.

Yayıncı: Yahya Öylek

Kaynak: AA