Çocukları kalkan gibi kullandılar

28 Agustos 2013

DHA / 28.08.2013

Ataşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri yıkım için evdekileri zor kullanarak dışarı çıkardı. Bu
sırada 2 küçük çocuk da aileleri ile zabıta arasındaki arbede de kaldı. Zabıta ekiplerinin küçük bir çocuğu iterek uzaklaştırdığı görüldü.Ev sahibinin ise bu iki çocuğu kollarından tutarak zabıtaya doğru fırlattığı görüldü.
İhsan YALÇIN-Elvan EZBER-Soner HASIRCIOĞLU-Cengiz ÇOBAN-İSTANBUL,(DHA)

Ataşehir Emekevler’de yıkım gerginliği yaşandı. Yıkıma direnen vatandaşlar çöp konteynırlarını ateşe verdi. Çevik kuvvet ekipleri TOMA ile su sıkarak müdahale etti. Bazı vatandaşlar da dozerin önüne atladı. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahale sonrası gruplar dağılırken tekrar yıkıma başlandı. Bir gecekonduyu yıkmak için gelen ekiplere ev sahipleri direndi. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri evdekileri zor kullanark dışarı çıkardı. Bu sırada 2 küçük çocuk da aileleri ile zabıta arasındaki arbede de kaldı. Zabıta ekiplerinin küçük bir çocuğu iterek uzaklaştırdığı görüldü.Ev sahibinin ise bu iki çocuğu kollarından tutarak zabıtaya doğru fırlattığı görüldü. Arbede arasında kalan çocuklar gözyaşlarına boğuldu. Ev sahipleri zabıta ekiplerine taşlı saldırıda bulundu. Gerginlik devam ediyor.

ZABITA MEMURU, EV SAHİBİNİN YAKINLARININ SALDIRISINA UĞRADI

Emekevler’de sabah erken saatlerde başlayan yıkım çalışmaları polisin güvenlik önlemler altında devam ediyor. Yıkım sırasında ev sahipleriyle belediye görevlileri arasında ise tartışma ve kavgalar yaşanıyor. Bir ev sahibinin zabıtayla tartıştığını duyan arka sokaktaki yakınları koşup olay yerine geldi. Gençler, zabıta memurunu darp etmeye başladı. Kalabalık grubun elinden zabıta memurunu çevik kuvvet polisi kurtardı. Evlerinin yıkılmasını istemeyen bazı ev sahipleri çatıya çıkarak yıkım ekiplerine direndi. Birkaç dakika süren ikna çalışmalarının ardından ev sahipleri aşağıya indirildi.

Ancak bu olayların yanında kendi isteğiyle evinden çıkanlar da olduğu görüldü. Bu kişilerin görevliler gelmeden eşyalarını çıkararak araçlara yüklediği dikkat çekti.