ANA SAYFA

Hoşgeldiniz

Çocuk Haklarına Dair Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin 20. yıldönümü için sizlere yararlanabileceğiniz bu internet sayfasını hediye ediyoruz. Haklarınızı bilin, haklarınıza sahip çıkın!

Burada Neler Bulacağım?

Bu web sayfası siz sevgili çocuklara sizler için çok önemli bir konuyu, çocuk haklarını sizlere öğretmek ve benimsetmek için yapılmıştır. Bu web sayfasında çocuk haklarını öğrenmeniz için "OYUNLAR", "VİDEOLAR" ve "HİKAYELER" bulacaksınız. Bunların yanı sıra "ÇOCUK HAKLARI" linkinden çocuk hakları sözleşmesinin tamamını, "BAĞLANTILAR" linkinden de sizler için yapılmış yine çocuk haklarıyla ilgili başka web sayfalarının linklerini bulacaksınız. "ÖZEL GÜNLER" linkindeyse sizler ve bizler için önemli günleri öğrenebilirsiniz. Sağ tarafta bulunan Türkiye ve Amerika bayraklarına tıklayarak sitemizi hem Türkçe hem de İngilizce görebilirsiniz. Hadi durmayın; dolaşmaya ve keyfini çıkarmaya başlayın...

  BİZ KİMİZ?
 

Biz Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 4. sınıf öğrencileri Duygu Şimşek, Mustafa Bektik, Rükiye Altın, Can Koray, Ömer Canbek Öner, Merve Sadetaş, Hilal Şener ve Nuray Ekşioğlu ile Rose-Hulman Institute of Technology öğrencileri Christopher Routh, Ching-Chen Ma ve Christine Price olarak uluslararası dönem projemizde ICC (Uluslararası Çocuk Merkezi) ile siz sevgili çocuklara şu an içinde bulunduğunuz internet sayfasını tasarladık.


  ÖZEL TEŞEKKÜR 
   
Web sayfası tasarımına katkılarından ötürü Ferhat Taşlıçukur'a, hikaye ve videolardaki özgün senaryoları için Duygu Altıntaş'a, video çekimlerindeki yönetmenimiz Esra Baysal'a, yine video çekimlerindeki kameramanımız Hakan Güngör'e, ve üstün başarılarından dolayı videoda görevli çocuklarımız Arzum Baysal, Tamer Sarı, İlker Kızılkaya ve Sıla Yüney'e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca bu dönem projesinde sonsuz bilgilerini ve sabırlarını bizlerden esirgemeyen Lori Russell Dağ'a ve bu projeyi hayaliyle gerçeğe dönüştürmemize yardımcı olan değerli hocamız Reyyan Ayfer'e ve site yapım aşamasında destek ve bilgi birikimiyle sürekli yanımızda olan ICC ve saygıdeğer Adem Arkadaş'a da teşekkürlerimizi sunarız.