Çocuk yurdunda intihar girişimi

2 Kasım 2012

 

DHA / 02.11.2012

 

Rotary Çocukevi’nde kalmak istemediği öğrenilen 11 yaşındaki çocuk, cama çıkarak intihar etmek istedi.

 

Zeki GÜNAL / İSTANBUL, (DHA)

 

Çevredeki vatandaşlar gözyaşları içinde kurtarma çalışmalarını izledi. İntihardan vazgeçen çocuk, görevliler tarafından içeri alındı.

Olay saat 15.00 sıralarında Beyoğlu Çakma Mescid Mahallesi Akarca Sokak’ta bulunan İstanbul Valiliği Rotary Çocukevi’nde meydana geldi. 11 yaşında yurtta kalan bir çocuk, 8 katlı binanın 5’inci katından intihar etmek istedi. Camdan dışarı çıkarak kendini dışarı sarkıtan çocuğu görevliler kurtarmak istedi. Ancak çocuk görevlilerin kurtarma çabasını geri çevirdi.

Çevrede toplanan vatandaşlar da kurtarmaya çalışan görevliye tepki gösterdi. Bunun üzerine görevli geri çekildi. Bir süre sonra olay yerine itfaiye ekipleri geldi. Branda açan itfaiye ekipleri beklemeye başladı. Çevrede bulunan vatandaşlar yaşanan olaylara tepki gösterdi. Yaşlı bir kadın ağlayarak çocuğun intihar etmesine tepki gösterdi. Bir süre sonra çocuk intihardan vazgeçti. 11 yaşındaki çocuk görevlinin yardımıyla yeniden içeri alındı.

Çevrede toplanan vatandaşlar da birbirlerine sarılarak çocuğun intihardan vazgeçmesine sevindi. Olaya şahit olan görgü tanıkları çocuğun yurtta kalmayı istemediğini iddia etti. Görgü tanıkları bu yüzden çocuğun sorun yaşadığını ve atlamak istediğini öne sürdüler. 11 yaşındaki çocuk ifadesinin alınması için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.