Çocuk Üniversitemiz İlk Mezunlarını Verdi

8 Şubat 2013

 

Haber 3 / 08.02.2013

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde ‘Çocuk Üniversitesi’ bünyesinde açılan kurslara katılan öğrenciler için sertifika töreni yapıldı.

 

Merkezi Derslikler Binası’nda yapılan sertifika törenine NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, öğretim üyeleri, öğrenciler ile velileri katıldı.

 

Öğrencilere sertifikalarını Prof. Dr. Osman Şimşek ile öğretim üyeleri dağıttı. Sertifika töreni sonrası toplu fotoğraf çekildi.

 

Proje hakkında bilgi veren NKÜ Rektörü Şimşek, “Çocuk üniversitesi projesi, üniversitemiz Sağlık Meslek Yüksekokulu bünyesinde, ilkokul ve ortaokul çağı çocuklarına bilimi sevdirebilmek ve bilim insanına karşı olumlu tutum geliştirebilmeleri amacıyla hayata geçirildi. Proje kapsamında yer alan kurslarda öğrencilere, zamanlarını daha verimli geçirmeleri ve erken yaşta kendi ilgi ve yetenek alanlarının farkına varmaları için fırsatlar oluşturulması hedeflendi. 5- 6 yaş grubuna ‘Kendimi Tanıyorum’, 7- 8 yaş grubuna ‘Minikler Bilim Akademisi’ ve 11- 14 yaş gurubuna ise ‘Genç Yıldızlar Bilim Akademisi’ isimli kurslar verildi.” dedi.

İHA