Çocuk tacizcisine çarmıha gerilme cezası

4 Kasım 2009

 NTVMSNBC  / AA / 03.11.2009

Suudi Arabistan’daki bir temyiz mahkemesi, çocuklara tecavüz ve ölüme terk etmekten suçlu bulunan mahkumun çarmıha gerilme cezasını onayladı.

RİYAD – Suudi Arabistan’daki bir temyiz mahkemesi, çocuklara tecavüz etmek ve bir çocuğu çölde ölüme terk etmekten suçlu bulunan mahkum hakkında verilen çarmıha gerilme cezasını onayladı.

Suudi Arabistan’da yayımlanan Okaz gazetesinin haberinde, 5 çocuğa tecavüz etmek ve 3 yaşındaki bir çocuğu tecavüz ettikten sonra çölde ölüme terk etmekten suçlu bulunan 22 yaşındaki mahkumun geçen sene, 7 yaşındaki bir çocuğun yardımıyla tutuklandığı belirtildi.

Uluslararası insan hakları örgütlerinin, acımasız cezalar verdiği, cinayet, tecavüz ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından mahkum olanları toplum önünde başlarını keserek idam ettiği gerekçesiyle eleştirdiği Suudi Arabistan’da bu yıl içinde yaklaşık 40 kişi idam edildi.

Suudi Arabistan’da çarmıha gerilme cezası, toplum içinde başı kesilerek idam edilen kişinin cesedinin tahta direklere bağlanarak sergilenmesi biçiminde uygulanıyor.