Çocuk parkında silah sesleri

16 Nisan 2011

 

NTVMSNBC / 16.04.2011

 

Gaziantep’de kızlarının kaçırılmasından korkan aile, parka gelen sivil polisi silahla kovaladı. Seken mermilerden biri parkta oynayan 2 yaşındaki kıza denk geldi.

 

GAZİANTEP – Dün saat 16.00 sıralarında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu satışı yapıldığı yolundaki bir istihbaratı değerlendirmek üzere Vatan Mahallesi, 92 Nolu Sokak’ta belirlenen adrese gitti.

 

Sokağın alt tarafında tedbirler alındıktan sonra bir sivil polis memuru, keşif yapmak için sokağa girdi. Bu sırada daha önce kızlarının kaçırılacağı yönünde duyum alan aile fertleri, sivil polisi, kızlarını kaçırmak üzere gelen kişi olduğunu zannederek kovalamaya başladı.

 

Sivil polis de kimliğinin ortaya çıkmaması için kaçmaya başlayınca bu kez kendisini kovalayanlar, üzerlerinde taşıdıkları tabancalarla rastgele ateş açtı.

 

Açılan ateş sonucu seken kurşunlar çocuk parkında oynayan 2 yaşındaki Büşra Kartal ile yanındaki 7 çocuk annesi Ayşe Kartal’a isabet etti. Anne ve kızı yaralanırken, silah sesleri üzerine alt sokakta bekleyen polis memurları hemen olay yerine gelerek silahlı saldırıya uğrayan arkadaşlarını yara almadan kurtarmayı başardı.

 

Bu sırada ateş ettikleri kişinin polis olduğunu anlayan 5 kişi ise otomobille olay yerinden kaçmaya çalıştı. Kısa süren bir kovalamaca sonucu 5 kişi, yaklaşık 500 metre uzaklıktaki Şehit Mehmet Gezerge Caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan üst aralamalarında 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

 

Bu arada olayda sağ göğsüne ve sağ koluna isabet eden kurşunla yaralanan Ayşe Kartal ile sol koluna kurşun isabet eden kızı Büşra Kartal, Özel Yaşam Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Anne ve kızının hayati tehlikelerinin bulunmadığı, sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.