Çocuk İstismarcısına 15 Yıl Hapis

4 Mayıs 2011

 

Haberler / 04.05.2011

 

Bursa‘da 14 yaşındaki K. Y. ile kardeşi 11 yaşındaki O. Y. ‘ye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 60 yaşındaki Sabri Güler’e, 15 yıl hapis cezası verildi.

 

Bursa‘da 14 yaşındaki K. Y. ile kardeşi 11 yaşındaki O. Y. ‘yı motosikletine bindirip Uludağ yoluna çıkarttıktan sonra ormanlık alana götürerek kıza cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 60 yaşındaki Sabri Güler’e, 15 yıl hapis cezası verildi. Merkez Osmangazi İlçesi Alacahırka Mahallesi’nde oturan emekli işçi Sabri Güler, 2 yıl önce 50 kuruş vererek kandırdığı K. Y. adlı kız ve kardeşi O. Y. ‘yi motosikletine bindirip Uludağ Yolu’ndaki ormanlık alana götüren Güler, burada K. Y. ‘ye cinsel istismarda bulunurken jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan ve hakkında Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğun cinsel istismarı” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Sabri Güler’in yargılaması tamamlandı.

Mahkemedeki karar duruşmasında kendisine yöneltilen suçlamayı kabul etmeyen Sabri Güler, “Çocuklar benden kendilerini gezdirmemi istedi. Motosikletimle onları dağ yoluna çıkarttım. Burada tuvalet ihtiyaçları geldiğini söylediler ve durduk. Ormanlık alana indik. K. Y. tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra ben onun pantolonunu giymesine yardımcı oldum. Bu sırada elim cinsel organına dokunmuş olabilir. Ben zaten çok pişmanım. Onlara bir şey yapmadım” dedi.

Yargılama sonunda mahkeme tutuklu sanık Sabri Güler’i, K. Y. ‘ye karşı işlediği cinsel istismar ve suçundan kendisine önce 3 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, Adli Tıp kurumundan gelen raporda sanığın yaptığı cinsel saldırı eylemi sonucu mağdurun ruh sağlığının bozulduğunun belirtilmesi nedeniyle Güler’in cezasını artırarak 15 yıl hapis cezasına çıkarttı. Duruşmalardaki iyi hali de dikkate alınan Güler’in bu cezası 12. 5 yıla indirildi. Sanığa ‘Hürriyeti tahdit’ suçundan da 2. 5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti ayrıca, Sabri Güler’e, hapis cezasının infazı tamamlanıncaya kadar, kamu hizmetlerinden yasaklanmasını kararlaştırdı. Güler, 11 yaşındaki O. K. ‘ya karşı işlediği iddia edilen cinsel saldırı suçundan ise baraat etti. – Bursa (Doğan Haber Ajansı)