Çocuk Haklarına dair Sözleşme’nin 25. Yılı – Çocuk Katılımı Etkinliği

7 Kasım 2014

Bu yıl Çocuk Haklarına dair Sözleşme’nin 25. yılı kutlanıyor. BM Çocuk Hakları Komitesi ilk kez Google+ Hangout kullanarak yarın 14 ülkeden çocukla çocuklar önemli buldukları konularıda konuşacağı bir etkinlik düzenliyor. Saat 11h00’den itibaren gerçekleşecek online görüşmelere tüm çocuklar Google+ ve Facebook üzerinden katılabilecek, Çocuk Hakları Komitesi üyeleriyle konuşabilecek/chat edebilecek.

Türkiye’den çocuklarında katılacağı oturum 24 Eylül 2014’de (yarın) saat 17h00de gerçekleşecek. Uluslararası Çocuk Merkezi ve ÖZGEDER’in bir süredir ortak çalışmalar yürüttüğü Çocuk Danışma Grubu üyelerinin katılacağı oturumu UNICEF Türkiye de destekliyor.

Türkiye oturumuna Çocuk Hakları Komitesi Başkanı Kirsten Sandberg (Norveç) ve Başkan Yardımcısı Benyam Mezmur (Etyopya) katılacak. Oturumda Belçika, Gambiya ve Tanzanya’dan çocuklar da olacak.

Yarın hepinizi ÇHS’nin 25. yıl kutlamaları için çocuk oturumuna davet ediyoruz!

Oturum canlı olarak YouTube, Facebook ve Twitter’dan (#CRC25) yayınlanacak. Etkinliğin Storify sayfası da hazırlanacak. Etkinlikten kısa kliplerden oluşacak bir video New York’ta 20 Kasım’da Çocuk Hakları Özel Oturumu’nda gosterilecek.

Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/636339826484756/

BM Çocuk Hakları Komitesi’nin etkinlik sayfası:

http://www.ohchr.org/EN/HRBodies/CRC/Pages/CRC25thAnniversary.aspx

icc logo copy    ozgederLogo  UNICEF logoCRCglobeTurkish_FINAL1

 

Uluslararası Çocuk Merkezi, Çocuk Hakları Komitesi tarafından düzenlenen Çocuk Haklarına dair Sözleşme’ni 25. yılı etkinliklerini desteklemektedir.

Türkiye oturumu: