Çocuk Gelinlere ‘HAYIR’!

18 Mayıs 2013

 

Haberler / 18.05.2013

 

Çocuk olmak mı? Gelin olmak mı? Arnavutköy Şenliği’nde buluşalım.

 

Beşiktaş Belediyesi’nin 26 Mayıs 2013 Pazar günü düzenleyeceği 16. Arnavutköy Şenliği bu yıl çok farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaparak Türkiye‘nin kanayan yaralarından ‘Çocuk Gelinlere’ dikkat çekecek. “Çocuk mu? Gelin mi?”… “Hayır” demek için Arnavutköy’de buluşalım!

 

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Girne Amerikan Üniversitesi Dance Academy, sosyal sorumluluk için birlikteliklerine devam ediyor. 14 Şubat‘ta bütün dünyayla aynı anda “Kadına Karşı Şiddete Hayır” dedikten sonra bu sefer de “Çocuk mu? Gelin mi?” sloganıyla çocuk yaşta gelin olmaya ‘HAYIR’ diyecek.

 

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Girne Amerikan Üniversitesi Dance Academy, 26 Mayıs 2013 Pazar günü 12.00’de 16’ncısı düzenlenecek Arnavutköy Şenliği’nde 10’larca gönüllü katılımcı ile dans edecek. Şenliğin coşkusunu daha da artıracak ve Türkiye‘nin en önemli kanayan yaralarından birine dikkat çekilecek gösterinin koreografisi de sürpriz olacak. Şenlik alanını dolduran yüzlerce kişi, kendilerini bir anda etkinliğin bir parçası olarak bulabilirler.

 

Sürpriz Koreografi

 

Yaptığı her sosyal sorumluluk projesini büyük kitlelere duyurmayı amaçlayan ve bu yönde çalışan Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Girne Amerikan Üniversitesi Dance Academy, bu projeyi hayata geçirmek için çalışmalarına haftalar öncesinden başladı. “One Billion Rising” etkinliğinde olduğu gibi yine gönüllü Beşiktaş sakinlerinin destek verdiği gösteri için dans ve koreografi eğitimleri, Cumartesi-Pazar: 12:00-14:00 saatleri arasında Levent’te Besiktas Belediyesi Hizmet Binası’nda ve Salı-Çarşamba günü yine 12:00-14:00 saatleri arasında Akatlar Kültür Merkezi’nde dileyen herkese açık olarak yapılıyor.

 

Gönüllülük esasına dayanan bu çalışmanın ayrıntılarını sadece dans provalarına katılanlar bilecek!

Ders Saatleri
Salı – Çarşamba: 12.00 – 14.00
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Cumartesi – Pazar: 12.00 – 14.00
Yer: Beşiktaş Belediyesi Hizmet Binası, Levent