Çocuk gelin çocuk öldü

9 Agustos 2013

Hürriyet / 09.08.2013

3 ay önce yatak odasında asılı bulunan çocuk gelin Kübra’nın ölümüyle ilgili ailesi beraber yaşadığı Emrah E.’yi suçlarken, savcılık dosyayı kapattı.

ADANA’da, 25 Eylül’de kendisini kaçıran gençle beraber yaşamaya başladıktan 8 ay sonra, evinin yatak odasında asılı cesedi bulunan 15 yaşındaki Kübra Ulaş’ın ölümüyle ilgili soruşturma tamamlandı.

‘BABA GEL, BENİ AL’

2 aylık bebeğini sevgilisinden gördüğü şiddet nedeniyle düşürdüğü iddia edilen Kübra Ulaş’ın babası Emin Ulaş, kızının ölümüne de sevgilisi Emrah E.’nin şiddetinin neden olduğunu ileri sürdü.

ASILMAYA BAĞLI ÖLÜM

Kızının ölmeden bir gün önce kendisini arayarak “Baba gel, beni al, evimize götür” dediğini söyleyen acılı baba Emin Ulaş, “Kızımı almaya gittiğimde evde kimseyi bulamadım. Üst katta oturan Emrah’ın babası, ‘Gezmeye gittiler’ dedi. Bir gün sonra da tanımadığım bir kişi arayarak ‘Kızınız intihar etti, çabuk gelin’ dedi. Kızım intihar etmiş olamaz” diye konuştu. İddialar üzerine Cumhuriyet savcısı tarafından, Kübra’nın beraber yaşadığı Emrah, annesi Meryem ve babası Ali E. hakkında ‘kasten öldürme, intihara yönlendirme ve yardım etme’ suçlarından soruşturma başlatıldı. Şüpheliler suçlamaları kabul etmedi. Adli Tıp’tan, ‘Ölümün asılmaya bağlı meydana geldiği’ yönünde rapor verildi. Cumhuriyet savcısı da rapor ve ifadeler doğrultusunda ‘Şüpheliler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına’ karar verdi. Raporda küçük gelinin düşük yapıp yapmadığı konusunda herhangi bir tespit yer almadı.