Çocuğunun önünde işkence gördü

8 Agustos 2011

Milliyet / 08.08.2011

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’nde oturan 18 yaşındaki Huriye Ç., eşi Arif Ç. ve 2 kardeşinin kendisini dövdüğünü iddia ederek şikayetçi oldu. Eşi ve 2 kardeşi gözaltına alındı. Genç kadın çocuğunun gözleri önünde işkence gördü.

Ahmet ACAR/ KAŞ (Antalya), (DHA)

Olay, Kaş’a bağlı Karadağ Köyü’nde meydana geldi. Huriye Ç., 3 yıl önce ailesinin karşı çıkması üzerine kaçarak 28 yaşındaki Arif Ç. ile evlendi.

Bu evlilikten ’Fatmagül’ adlı kızları olan çiftin arasında bir süre sonra sorunlar yaşanmaya başladı. Arif Ç.’nın kumar oynadığını iddia eden Huriye Ç., cumartesi günü gece eve gelen eşinin kendisini kızının yanında dövdüğünü iddia etti. Eşinin eve geldikten sonra cep telefonunun rehberini incelediğini belirten kadın, “Telefonumda ortak bir erkek arkadaşımızın numarasını görünce ’Bu numara neden sende var’ diyerek vurmaya başladı” dedi.

“ÇOCUĞUNUN ÖNÜNDE SENİ ÖLDÜRÜRÜZ”

Huriye Ç., Arif Ç.’nin daha sonra saat 00.30 sıralarında eve gelen ağabeyi 36 yaşındaki Fedai Ç. ile birlikte kendisini dövmeye devam ettiğini iddia etti.

Huriye Ç., “Çocuğumun önünde acımasızca vuruyorlardı. Acımasızca dayak attılar. Evden kaçacağımı anlayınca bir odaya hapsettiler. Kızım Fatmagül, çığlıklarımı duyuyordu. Beni çocuğumun önünde öldüreceklerini söylediler. Sabaha kadar bir odaya hapsettiler” diye konuştu.

“SABAH DA DÖVDÜLER”

Sabah saatlerinde eşinin diğer ağabeyi Ali Ç.’nin da eve geldiğini belirten Huriye Ç., şunları söyledi:
“Ali Ç., seni öldüreceğim diyerek boğazımı sıktı. Bu sefer diğerleri onun elinden alarak, yeniden odaya kilitledi. Saat 10.00 sıralarında Ali Ç. beni yeniden dövmeye başladı. Sonra da beni eve gelen babama teslim ettiler. ’15 gün sonra hakim karşısına çıkacağız’ dediler.”

Genç kadın, babasının evinde rahatsızlanarak ambulansla Finike Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kadın “Eşim olayı kapatmak için burada hastanedekilere ikinci kattan düştüğümü söylemiş. Polis ifademi almaya gelince gerçeği anlattım” dedi. Huriye Çoban’ın ifadesi üzerine harekete geçen polis ekipleri, Arif Ç. ile ağabeyleri Fedai ve Ali Ç.’yi gözaltına alarak jandarmaya teslim etti. Kardeşlerin sorgusu sürüyor. Başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde izler olan Huriye Ç., 1 hafta iş görmezlik raporu aldı.