Cinsel tacize 17 yıl hapis

20 Aralık 2012

 

NTVMSNBC /20.12.2012

 

Kastamonu’da 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan sanığa, 17 yıl ağır hapis cezası verildi.

AA

KASTAMONU – İddiaya göre, Kastamonu’da ikamet eden G.Ş. isimli 11 yaşındaki kız çocuğu, ailesiyle yaptığı tartışmadan sonra evden kaçtı.

 

Bir kız arkadaşıyla görüşerek kalabilecek yer aradığını söyleyen G.Ş., arkadaşı aracılığıyla M.K. ile tanıştı. Bir süre sohbet eden G.Ş. ile M.K. otomobille gezmeye çıktı.

Otomobilde gezdikleri sırada G.Ş’nin ”Evden kaçtım, kalacak bir yerim yok” demesi üzerine, M.K.’nin teklifi üzerine arkadaşı M.Ç’nin evine gittiler.

 

İlk gün aynı evde birlikte kalan G.Ş. ve M.K’nin aynı yatakta yattıkları ve bu sırada cinsel ilişkiye girmeden elle temas gerçekleştirdikleri, ikinci gün ise M.K.’nin aynı odada pantolonunu indirmeye yeltenmesi üzerine G.Ş.’nin ”O kadar da değil” diyerek ilişkiye girmeyi reddettiği belirtildi.

Bunun üzerine G.Ş. ile bir süre tartışan M.K.’nin cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü.

 

Olayın ortaya çıkması ardından G.Ş’nin babasının savcılığa şikayette bulunması üzerine, M.K. ile M.Ç. göz altına alınarak, mahkemeye sevk edildi.

 

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonucunda, sanık M.K. ”nitelikli cinsel istismar” ve ”kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 17 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

M.Ç. ise 5 yıl boyunca herhangi bir suça karışmaması koşuluyla serbest bırakıldı.