Cinsel istismar soruşturmasında yeni gözaltılar

12 Aralık 2013

Milliyet / 12.12.2013

İZMİR’in Urla İlçesi’nde, yaşı küçük kız öğrencilerin tuzağa düşürülüp cinsel istismara uğraması ve ilişkiye zorlanmasıyla ilgili jandarmanın operasyonunda 3 kişi daha gözaltına alındı.

Urla İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbari çalışma doğrultusunda, Zeytinalanı Mevkisi’nde oturan, seyyar gümüşçülükle uğraşan, eşinden boşanan iki çocuk babası H.K.’nın (48) evine sürekli küçük yaştaki kızların girdiği bilgisi üzerine geçen hafta harekete geçmişti.Takip başlatan ekipler, H.K.’nın, yaşı 13 ile 16 arasında değişen küçük kızlara cinselistismarda bulunduğunu belirleyince operasyon düzenledi.

FOTOĞRAFLARI ÇIKMIŞTI

Operasyonda H.K. gözaltına alınırken, evindeki bilgisayarlarda yaşı küçük kızların çıplak görüntüleri ve fotoğrafları çıktı. Araştırmada, ilçedeki lise ve ortaokula giden kızlar E.T. (16), İ.K., B.D., zihinsel engelli C.N. ve kardeşi B.N.’nin aynı şekilde tuzağa düşürüldüğü, taciz edilip ilişkiye zorlandığı, uçucu ve uyuşturucu madde kullanmaya zorlandığı belirlendi. H.K.’nın dışında kızlarla birlikte olduğu saptanan A.P. de gözaltına aldı. Ayrıca, mağdurlardan E.T.’nin arkadaşlarını da bu tuzağa teşvik ettiği, annesi Z.T.’nin de göz yumduğu belirlenince onlar da gözaltına alındı. Şüphelilerden, oğlunu da bu suça tevşik ettiği ileri sürülen H.K., sorgusunda, kızlardan ikisiyle istekleri doğrultusunda ilişkiye girdiğini belirtti. Şikayetçi olan mağdur kızlardan ikisi, gizlicegörüntülerinin çekildiğini tekrar ilişkiye girmemeleri halinde bunları ailelerine verilmekte tehdit edildiklerini dile getirdi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden H.K. ile mağdur E.T.’nin annesi Z.T., nöbetçi mahkemece tutuklandı.

ÜÇ GÖZALTI DAHA

Soruşturmayı genişleten jandarma, devlet korumasına alınan kızlardan C.N.’nin ifadesinde birçok kişiyle birlikte olduğunu söylemesi üzerine yine harekete geçti. Yıllardır uçucu madde bağımlısı olduğunu belirten C.N.’nin ifadesiyle 34 yaşındaki E.Ö., 14 yaşındaki U.Ö. ile lise öğrencisi 16 yaşındaki A.T., gözaltına aldı. Sorgularında suçlamaları kabul etmeyen 3 şüpheli, adliyeye sevk edildi.