Cinnet geçiren baba dehşet saçtı!

3 Kasım 2012

 

CNNTÜRK / 03.11.2012

 

İstanbul Bağcılar’da cinnet getiren bir kişi, 5 çocuğu ile kardeşini öldürüp, eşini ve 2 çocuğunu yaraladıktan sonra intihar etti. Cinnet geçiren zanlının, eşi ile kardeşi arasında ilişki olduğu şüphesiyle cinayetleri gerçekleştirdiği öne sürüldü.

 

Olay saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Tekstil işiyle uğraştığı öğrenilen Engin Sargık (36), henüz öğrenilemeyen nedenle cinnet getirdi.

Engin Sargık, eşi Sacide (38), çocukları Suzan (17), Salih (16), Sevda (15), Gülcan(14), Ercan (11), Erhan (8), Abidin (5) ile kardeşi Bayram Sargık’ı siyahla başlarından vurdu. Engin Sargık son kurşunu da kendi kafasına sıktı.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, Sevda, Suzan, Salih ve Bayram Sargık’ın cesetleriyle karşılaştı.

Durumları ağır olan 6 yaralı ise çevre hastanelere kaldırıldı. Tedavi altına alınan çocuklardan Gülcan ile Abidin de tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybettiler. Baba Engin Sargık’ın da kaldırıldığı hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Diğer yaralılarının da durumunun ağır olduğu kaydedildi.

“Bir sıkıntılarını görmedik”

Olay yeri Sargık ailesinin yakınlarının akınına uğradı. Basın mensuplarına tepki gösteren akrabalar, polis aracıyla karakola götürülerek ifadelerine başvuruldu. Barbaros Mahallesi Muhtarı Tuncay Fırat, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Fırat, “2-3 yıldır mahallede oturuyorlardı. Bir sıkıntılarını görmedik. Sakin bir kişiydi” dedi. Çevre sakinleri de çok sayıda silah sesi duyduklarını ifade etti.

Evdeki 4 ceset incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

ÇARPICI İDDİA

Bu arada cinnet geçiren zanlının, eşi ile kardeşi arasında ilişki olduğu şüphesiyle cinayetleri gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Olayla ilgili ayrıntılar, emniyette verilen ifadeler doğrultusunda ortaya çıkmaya başladı. Zanlı Engin Sargık’ın (36), eşi Sadice Sargık (38) ile kardeşi Bayram Sargık arasında ilişki olduğundan şüphelendiği için cinayetleri işlediği iddia edildi.