Çifte tecavüze 40 yıl istendi

13 Agustos 2012

 

Milliyet / 13.08.2012

 

Samsun’da kız arkadaşına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanırken askere giden ve izin dönüşü genç kıza bir kez daha tecavüz eden sanığa 40 yıl hapis istendi.

 

Samsun’da annesiyle birlikte yaşayan C.D. (14), 2009’un Ağustos ayında erkek arkadaşı Samet Avcı’nın (21) kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek, annesiyle birlikte polise gidip şikâyetçi oldu. Avcı, nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak hakkında 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılama devam ederken Avcı askere gitti.
Geçen yıl eylül ayında izine gelen sanık, iddiaya göre sokakta gördüğü C.D.’yi kovalamacanın ardından yakaladı. Konuşmak istediğini söyleyerek bir arkadaşının evine götürdüğü genç kızı “Neden beni şikâyet ettin” diyerek tokatladı.  Ardından da genç kıza tecavüz edip evden attı. Şikâyet üzerine tekrar gözaltına alınan Avcı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkan Avcı, genç kızla gönül ilişkisi olduğunu belirterek “Yaşının o zaman küçük olduğunu bilmiyordum. Kendisinin başka kişilerle de ilişkisi vardır. Bana iftira atıyor” dedi. Duruşmaya katılan C.D. de,  Avcı’nın kendisini kandırıp evlerine götürdüğünü ve orada tecavüz ettiğini öne sürdü. Savcı, sanığın genç kızın hürriyetini kısıtlayıp, iki kez tecavüz ettiğini ve C.D.’nin olay nedeniyle ruh sağlığının bozulduğunu belirterek Avcı’nın 40 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Duruşma ertelendi.