Cezalı öğrencileri itfaiye kurtardı!

14 Mart 2014

Cezalı öğrencileri itfaiye kurtardı!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Endüstri Meslek Lisesi’nde derslerine geç kalan 7 öğrencinin nöbetçi öğretmen tarafından cezalandırmak amacıyla yurt binasına kapatıldığı ileri sürdü

Milliyet, DHA, 14 Mart 2014
http://gundem.milliyet.com.tr/cezali-ogrencileri-itfaiye/gundem/detay/1851424/default.htm

Öğrenciler, kapalı kaldıkları binanın 3 katına çıkıp, buradan da cep telefonlarıyla itfaiye ekiplerini arayarak kurtarılmaları için yardım istedi.
Bunun üzerine itfaiye ekipleri yurt binası önüne gelerek uzattıkları yangın merdiveniyle, 7 öğrencinin pencereden çıkmalarını sağladı.Öğrenciler, olayın yaşandığı gün yurdun giriş katında kahvaltı yaptıklarını, daha sonra yukarıya çıkıp giyindikleri sırada nöbetçi öğretmenin ceza olsun diye kendilerini yurt binasına kapattığını iddia etti. Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen “Nöbetçi öğretmen öğrencileri uyandırmak için yurda gitmiş. Ancak 7 öğrenci, okula gitmemek için odalarını değiştirip, nöbetçi öğretmeni atlatmaya çalışmışlar. Biz konuyu detaylarıyla inceliyoruz” dedi.

‘Okula neden sormadılar?’
Yüksekova Belediyesi İtfaiye Müdürü Aydın Ağırbaş ise, “O günün nöbetçileri kimlerse gelen ihbar üzerine de yurda o ekip gitmiş. Yurdun kapısı kapalı olunca öğrenciler, itfaiye merdiveni yardımıyla aşağı indirmişler. Okula neden sormadıklarını da bilmiyorum” dedi.