Çevreci çocuk müfettişler geliyor

5 Nisan 2013

 

Aksam / 05.04.2013

 

Erdoğan Bayraktar: “Artık çevreci müfettiş çocuklara emanetiz. Çocuklar sizler tertemizsiniz, ülkemizi de sizler gibi pırıl pırıl yapacağız”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Temiz Türkiye’m Çevre Çiçekleri Projesi” kapsamında ilkokul çocuklarına yönelik tiyatro gösterilerine devam ediyor. Üsküdar Belediyesi işbirliğinde Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen gösteriye Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da katıldı. Gösteride tüm çocuklara Türkiye’de bir ilk olan “Çevre Müfettişi” kimlik kartları dağıtıldı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Temiz Türkiye’m Çevre Çiçekleri Projesi” kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde, Emlak Konut GYO’nun ana sponsorluğu ile düzenlediği “Çevre Çiçekleri Tiyatro” gösterilerine devam ediyor. Çocukların çevre konusunda eğitimi ile bireyin bilinçlenmesini ve sorumluluk sahibi olmalarını amacıyla kurgulanan oyun, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımı ile Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Profesyonel bir oyuncu kadrosu ile sahnelenen tiyatro gösterileri önümüzdeki dönemlerde Trabzon, Ankara, Uşak, Gaziantep, Adıyaman, Adapazarı ve Bilecik gibi illerde de çocuklar ile bir araya gelecek.