Bursa Barosu Dünya Çocuk Günü’nü Harmancık’ta kutladı

8 Ekim 2012

 

Bursa Hakimiyet / 08.10.2012

 

Bursa Barosu tarafından Harmancık ilçesinde Dünya Çocuk Günü kutlamaları yapıldı.

 

Harmancık Şehit Adil Kınık İlk Öğretim Okulu bahçesinde yapılan ve ilçedeki bütün öğrencilerin katıldığı törende, Bursa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri çocuklara ve ebeveynlerine çocuk hakları ile ilgili bilgiler verdi.  Çocuklara Bursa Baro Başkanlığı tarafından çeşitli hediyelerin dağıtıldığı şenlikte, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, ”Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha şuurlu ve haklarını bilen gençler olması sevindirici. Çocuklarımızı düşünüp bu şenliği düzenleyen Bursa Barosu’na teşekkür ederim” dedi.

 

”Bugün herkes çocuk olacak” sloganıyla çocukları geleceğe hazırlamayı hedeflediklerini belirten Baro Başkan Yardımcısı Şerafettin İrmiş, Harmancık’ta çocukların eğlence yerlerinden uzak olduğunu, pek çok haktan mahrum bırakılan çocukları eğlendirmek maksadıyla böyle bir faaliyet gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu yıl 3. çocuk şenliğini Harmancık’ta düzenlediklerini söyleyen İrmiş, “Geleneksel hale getirdiğimiz çocuk şenliğimizi daha önce Nilüfer ve Yıldırım’da yapmıştık. Bugün Bursa’nın en uzak ilçesi Harmancık’ta olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

 

Şenlikte kurulan stantlarda çocuklara patlamış mısır, pamuk şeker, Osmanlı macunu ikramında bulunuldu. Şenliğe katılan çocuklara yemek verilirken, çocuklar şenlik boyunca değişik yarışmalara katılarak doyasıya eğlendi.