Bu kız yine kedi kesmeye başladı!

11 Haziran 2010

 

Milliyet / 11.06.2010

İstanbul’da geçtiğimiz yılın aralık ayında kestiği kedilerin fotoğraflarını Facebook sayfasına koymasının ardından büyük tepki çeken ve polis tarafından sorgulanan 14 yaşındaki Z.S.’nin yine kedi kesmeye başladığı anlaşılınca internette protesto kampanyası başladı.

İşte İstanbul Valiliği’ne gönderilen dilekçelerde şu şikayetler yer aldı: * 26.11.2009 tarihinde 5691 imzayla tarafınıza gönderdiğimiz dilekçeye rağmen cezalandırılmayan Z.S.’nin şiddete daha da arttırarak devam ettiği Facebook sayfasından alenen tespit edilebilir. Z.S. hakkında soruşturma açılmasını talep ediyoruz. Ayrıca çekimleri yapan kişinin de aynı şekilde tespit edilmesini istiyoruz.

* Hayvanları Koruma Kanunu gereği hayvana uygulanan vahşet ve işkenceye ilişkin soruşturma açılmasını ve idari para cezası vermesini talep ediyoruz.

* İstanbul İl Müftülüğü’nün kimliği tespit edilmiş olan bu kızın ailesi ve yakınlarının bulunduğu bölgedeki camilerdeki hocalara vaaz ve hutbe verilmesini talep ediyoruz.

* İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce kızın kimliğinin belirlenmesinden sonra gerek aileye ve gerekse kıza hastane ortamında tedavi uygulanmasının sağlanmasını talep ediyoruz.