Bu kadarına pes!

7 Mayıs 2011

DHA / 07.05.2011

KIRKLARELİ’de 2 çocuk, tarihi Hızırbey Camii’nin avlusuna girip…

KIRKLARELİ’de 2 çocuk, tarihi Hızırbey Camii’nin avlusunda bulunan 12 musluğu çaldı. Şüpheli çocuklar, muslukları hurdacıya satmak isterken gözaltına alındı.

Kırklareli’de dün gece 16 yaşındaki E.F. ile 17 yaşındaki E.Z., Yayla Mahallesi Karaumur Caddesi üzerinde bulunan tarihi Hızırbey Camii’nin ana su vanasını kapattıktan sonra piyasada tanesi 50 liraya satılan şadırvandaki 12 pirinç musluğu yerinden söktü. Sabah namazı için camiye gelen imam Ali Kutlugün, şadırvandaki muslukların çalındığını görünce polise haber verdi. Gelen ekipler, caminin kamera kayıtlarını inceledi ve şüphelilerin daha önceden hırsızlık suçundan sabıkalı E.F. ve E.Z. olduklarını belirledi. Ekipler, 2 şüpheliyi muslukları satmak istedikleri hurdacıda yakaladı. Çalınan musluklar ise boş bir arazide kırılmış halde buldu.

Gözaltına alınan ve yaşları küçük olduğu için Çocuk Şubesi’nde ifadesi alınan E.F. ve E.Z.’nin sorgusu sürüyor. Sökülen muslukların yerine ise cemaatin abdest alabilmesi için geçici musluklar takıldı.

Ali Ümit ÜLKER/KIRKLARELİ, (DHA)