Bir taş yüzünden hayatını kaybetti

13 Şubat 2014

 

Milliyet / 13.02.2014

 

Alanya’da Dim Çayı’na düşen 4 yaşındaki Ömer, 3 saat sonra dalgıçlar tarafından bulundu. Yaşadığı tespit edilen çocuk, tedaviye alındığı hastanede hayatını kaybetti.

 

Antalya’nın Alanya ilçesinde geçen gün saat 17.00 sıralarında Dim Çayı kenarında ailesiyle piknik yapan 4 yaşındaki Ömer Kağan Koca ve ağabeyi 9 yaşındaki Emre Koca oynamaya başladı. Babası 38 yaşındaki Mustafa Koca ve ağabeyinin arkası dönük olduğu sırada taş atmak isterken çaya doğru koşan küçük çocuk bir anda dengesini kaybederek suya düştü. Dim Barajı’ndan gelen suyun akıntısına kapılan Ömer Kağan Koca bir anda gözden kayboldu.
Kameradan tespit edildi
Kısa bir süre sonra küçük oğlunun kaybolduğunu fark eden Mustafa Koca, piknik yeri işletmecilerinden güvenlik kameralarını incelemek için yardım istedi. Güvenlik kamerası görüntülerinde oğlunun çaya düştüğünü gören Mustafa Koca olayı jandarmaya haber verdi. Bunun üzerine olay yerine jandarma, zabıta, itfaiye ve sağlık ekipleriyle özel dalgıçlar sevk edildi. Bu sırada Dim Çayı boyunca karadan arama çalışması yapıldı.

Hastanede kurtarılamadı
Olaydan yaklaşık 3 saat sonra özel dalgıçlar çaya girerek arama çalışması başlattı. Dalgıç Süleyman Zengel, olay yerinden yaklaşık 10 metre mesafede bir ağaç dalına takılmış halde Ömer Kağan Koca’yı bularak sudan çıkardı. Sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinde Ömer Kağan Koca’nın yaşadığı tespit edildi. Bunun üzerine battaniyeye sarılan küçük çocuk ekiplerce ambulansa alındı. Alanya Devlet Hastanesi’ne götürülen küçük çocuk yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.