Bir günlük bebeğini parka gömen genç kadın tutuklandı

25 Kasım 2011

 

Milliyet / 25.11.2011

 

KOCAELİ’nin Çayırova İlçesi’nde gayrimeşru ilişkiden dünyaya getirdiği bebeğini hastaneden çıkarır çıkarmaz parka götürüp boğduktan sonra gömdüğü iddiasıyla Elmas Akkuş ve annesi, polis tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi. Suçunun itraf eden kadın tutuklanırken, annesi ise serbest bırakıldı.

Çayırova Özgürlük Mahallesi’nde Ekim ayının başlarında gayrimeşru bir ilişki sonucu doğan bebeğini hastaneden çıkar çıkmaz oturduğu evin biraz ilerisindeki parka götüren 20 yaşındaki Elmas Akkuş, iddiaya göre bebeğini kundak beziyle havasız bırakarak boğdu. Ardından da burada bir bina duvarının yanında toprağı 30 santim kadar kazarak bebeği çukura gömdü.

Dün parkta oynamakta olan çocuklar bir köpeğin toprağı eşelediği yere baktığında bebek cesedini fark etti. Olayın bildirilmesi üzerine parka gelen ekipler, bebeğin kolunda takılı doğum bilekliğinden yola çıkarak bölgedeki hastanelerde yaptıkları araştırmalarda bebeğin Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde doğduğu tespit edildi. Kısa süreli araştırmanın ardından bebeği Elmas Akkuş’un gayrimeşru ilişki sonucu dünyaya getirdiğini, 43 yaşındaki annesi Fatma Akkuş ile birlikte buraya getirip gömdükleri anlaşıldı.

 

Elmas Akkuş gözaltındaki süreçte susma hakkını kullanırken, anne Fatma Akkuş olayın tüm detaylarını polise anlattı. Bebeği kızının boğduğunu öne süren anne, cinayetle hiç bir bağlantısı olmadığını söyledi. Adliyeye sevk edilen Elmas Akkuş tutuklanarak cezaevine gönderilirken, anne Fatma Akkuş serbest bırakıldı.