Bir evde 6 ceset…

18 Ocak 2012

Milliyet / 18.01.2012

AĞRI’nın Doğubayazıt İlçesi’nde iki gün sonra cesetleri bulunan Genceli ailesinin 6 ferdinin, ısınmak için yaktıkları elektrik sobasının çekyatı tutuşturması sonucu çıkan dumandan zehirlendikleri öne sürüldü. Dumandan siyaha dönen tek katlı evden çıkarılan cesetler, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. İstanbul’da inşaatlarda çalışan 46 yaşındaki baba Halit Genceli’nin de acı haberi aldıktan sonra eşi ve çocuklarını son yolculuklarına uğurlamak için İstanbul’dan Doğubayazıt’a gelmek üzere yola çıktığı öğrenildi.
Doğubayazıt’ın Ulusoy Mahallesi’nde eşi Halit Genceli İstanbul’da inşaatlarda çalışan anne 44 yaşındaki Hatun Genceli ve 5 çocuğu, tek katlı gecekondularında 15 Ocak Pazar günü akşamı elektrik sobasını yaktıktan sonra uyudu.

2 GÜN SONRA…

Genceli ailesinin büyük oğlu 22 yaşındaki Ahmet Genceli’nin iki gün boyunca çalıştığı internet kafeye gitmemesi üzerine Ahmet’i telefonla arayan internet kafe sahibi Mehmet Sosun, cevap alamayınca ailenin yaşadığı eve gitti. Zili çaldığı evden ses gelmeyince camdan içeri bakan Mehmet Sosun, içerde hareketsiz yatan aile fertlerini gördü. Hemen polise haber verdi.

EVDE 6 CESET

Eve giren polis ve sağlık ekipleri Genceli ailesinden 6 kişinin cesediyle karşılaştı. Hatun Genceli ile çocukları Ahmetşah (22), Ayşe (15), Şenay (12), İslam (13) ve Muhammet’in (6), cesetleri ambulanslarla Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken, 6 kişinin cesedi kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Grup Başkanlığı’na gönderildi.

DUMAN ZEHİRLEDİ İDDİASI

Anne ve 5 çocuğunun öldüğü tek katlı evin dumandan siyaha döndüğü görülürken, yapılan ilk incelemede; ailenin yatarken yaktığı elektrikli sobasının tutuşturduğu çekyattan çıkan dumanın ölümlere neden olduğu görüşüne yer verildi.

AHMETŞAH IRAK’A GİTMİŞ

Annesi ve kardeşleriyle birlikte hayatını kaybeden 22 yaşındaki Ahmetşah Genceli’nin 6 ay önce askerden geldikten sonra çalışmak üzere Irak’a gittiği belirlendi. Irak’ta iş bulan ancak barınma sorunu yaşayan Ahmetşah’ın, Doğubayazıt’a geri dönerek Mehmet Sosun’a ait internet kafede çalışmaya başladığı öğrenildi.

İstanbul’da inşaatta çalışan baba Halit Genceli’nin dün acı haberi almasıyla birlikte yola çıktığı bugün Doğubayazıt’ta olmasının beklendiği belirtildi.