Bir Çocuk Anne daha

27 Mart 2011

 

Şanlıurfa.com / 27.03.2011

 

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde, rahatsızlanınca hastaneye kaldırılan 16 yaşındaki N.Ç.’nin 7 aylık hamile olduğu saptandı.

Jandarma, N.Ç.’nin bir yıl önce nikahsız olarak evlendirildiği akrabası kendisinden 17 yaş büyük akrabası 33 yaşındaki Mehmet Y.’yi gözaltına aldı.

Dün akşam saatlerinde yakınları tarafından mide bulantısı ve halsizlik şikayetiyle Viranşehir Devlet Hastanesi’ne getirilen 16 yaşındaki N.Ç.’nin, yapılan kontrolünde 7 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. 18 yaşından küçük olması üzerine, durum hastane doktorları tarafından güvenlik güçlerine bildirildi. Doktorların ihbarı üzerine hastaneye gelen ve yakınlarının ifadesini alan jandarma, N.Ç.’nin bir yıl önce kendisinden 17 yaş büyük olan akrabası Mehmet Y. ile nikahsız olarak birlikte yaşamaya başladığını belirledi. Bunun üzerine Viranşehir’in Gözlek Köyü’ne giden jandarma, Mehmet Y.’yi gözaltına aldı. N.Ç. ise yakınlarına teslim edildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanan Mehmet Y., işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adliye’ye sevk edileceği açıklandı.