Bir aileyi öldüren baca

11 Aralık 2013

Hürriyet / 11.12.2013

AA

BURSA’da, 3’ü çocuk 5 kişinin karbonmonoksit gazı zehirlenmesi sonucu öldüğü evde inceleme yapan Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Müdürü Serdar Sönmez, evdeki bacalı olarak kullanılması gereken mutfak şofbeninin bacasız hermetik kombi gibi dış ortama verildiğini söyledi.
Baca borusunun çelik tipli değil, alüminyum tipli olduğunu ifade eden Sönmez, “Bağlantı noktalarında sızıntı var, ayrıca tüm havalandırma menfezleri kapatılmış. Eve herhangi bir oksijen girişi yok” dedi. Eve girdiklerinde yoğun sıcaklık olduğunu vurgulayan Sönmez, “Olay büyük ihtimalle akşam olmuş. Gece boyunca karbonmonoksit sızmış” ifadesini kullandı. Sönmez, “Yatak odası ve banyoya da su tesisatı gibi kaçak doğalgaz hattı çekilmiş. Bu tesisatların hepsi bugüne kadar denetlenmeliydi” diye konuştu.

Bursa’da Hocahasan Mahallesi 6’ncı Bahçe Sokak’taki evde önceki gün Çetin Mete (47), Fadime Madenci (46), Gülben Şeker (14), İpeksu Şeker (7) ve Metehan Mete (4), karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölmüştü.

DOĞALGAZ PATLADI DENİZLİ DONDU

DENİZLİ’de karayolu yapım çalışmaları sırasında doğalgaz boru hattı zarar görerek patladı. Kentin neredeyse tamamı geceyi soğukta geçirdi. Pamukkale Üniversitesi ve Hastanesi’ne de gaz verilemedi.
SON DAKİKA HABERLERİ