BDP’nin mitinginde polis çocuklarla top oynadı

5 Haziran 2011

DHA / 05.06.2011

Çocuklar miting konuşmasından sıkılınca…

ERZURUM’da Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından bağımsız milletvekili adayı Sebahattin Yılmaz’a destek için miting düzenlendi. Miting alanında geniş önlem alan resmi ve sivil polisler çocuklarla top oynadı.

Bugün saat 11.00’da merkez Palandöken İlçesi’ndeki eski Mal Meydanı’nda miting düzenleyen BDP’liler bağımısız Erzurum milletvekili Sebahattin Yılmaz’a destek mitingi düzenledi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı mitingde, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili adayı Altan Tan ile Erzurum Bağımsız Milletvekili Sebahattin Yılmaz birer konuşma yaptı. El ve omuzlarında BDP’nin bayrakları ile miting alanına gelen çok sayıda çocuk, konuşmalardan sıkılınca geçen Nevruz kutlamalarında top oynadıkları polis ağabeylerinin yanına gitti.

Polisler çocukların yanlarında getirdiği topla miting süresince top oynadı. Bazı çocuklar polis araçlarına binerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Miting, Diyar isimli Kürt sanatçının verdiği konserle dağıldı. Top oynadıkları güvenlik güçlerini çok sevdiklerini söyleyen çocuklardan Cankar Bozkır, “Polis ağabeylere taş atmak iyi bir şey değil” dedi.

Zafer KUMRU/ERZURUM, (DHA)