Bakan hasta çocuk için koruma aracı verdi

19 Mayıs 2011

NTVMSNBC / AA / 19.05.2011

Bakan Faruk Çelik, menenjit hastası kız çocuğun hastaneye yetiştirilmesi için konvoydaki araçlardan birini görevlendirdi. Hastanede kendileriyle ilgilenmediğini öne süren baba, bıçakla kendini yaralamaya çalıştı.

ŞANLIURFA – Devlet Bakanı Faruk Çelik, seçim çalışmaları kapsamında Bozova ilçesi ve bazı köylerini ziyaret etti.

İlçeye bağlı Karakaş köyünde çiftçilik yaptığı öğrenilen ve Bakan Çelik’in aracının geçtiği güzergahta bekleyen Ramazan Yıldız, konvoyun önüne çıkarak, araçları durdurdu.

Aracından inen Çelik’in yanına giden Yıldız, 8 yaşındaki yatalak durumda olan kızı Songül’ü göstererek, ”Sayın Bakan’ım, kızım 1 yıldan beri menenjit hastası. Durumu iyi değil. Acilen hastaneye yetiştirilmesi gerekiyor. Kızımın tedavi edilmesi için yardımcı olun” dedi.

Yıldız’ı teselli eden Çelik, kızının tedavisi için elinden geleni yapacağını belirtip, Songül’ün konvoydaki araçlardan biriyle en yakın hastaneye yetiştirilmesi konusunda korumalarına talimat verdi.

Bunun üzerine konvoydaki araçlardan birine bindirilerek Bozova Devlet Hastanesi’ne götürülen Songül Yıldız’a, burada müdahale edildi.

Bakan Çelik de köydeki programı kapsamında vatandaşların sorunlarını dinledi ve partisine ait seçim bürosunun açılışını yaptı.

Bir süre sonra yeniden köye gelen hasta kızın babası Ramazan Yıldız, hastanede kendileriyle ilgilenilmediğini iddia edip, başka sorun ve taleplerinin bulunduğunu dile getirerek, Bakan Çelik ile yeniden görüşme talebinde bulundu.

Yanında taşıdığı bıçakla kendine zarar vermek isteyen Yıldız’ın elindeki bıçak, görevlilerin müdahalesiyle alındı. Yıldız, daha sonra tekrar Devlet Bakanı Faruk Çelik’le görüştürüldü.
Kızı Songül Yıldız’ın sağlık sorunlarıyla ilgilenildiğini anlatan Çelik, bundan sonra da gerekenin yapılacağını belirterek, Yıldız’ı sakinleştirdi.