Babasına rapor alamayınca hastane çatısından atladı

7 Şubat 2012

 

Milliyet / 07.02.2012

 

MARDİN’in Midyat İlçesi’nde, ayaklarından biri protez olan babasına rapor almak için Devlet Hastanesi’ne giden ve heyetin rapor vermemesi üzerine 3 katlı hastanenin çatısına çıkan 15 yaşındaki D.A., herkesin şaşkın bakışları arasında aşağı atladı. Hastanede görevli temizlik personelinin açtığı battaniyenin üzerine düşen genç kız, tedavi altına alındı.

 

Midyat’ta yaşayan ayaklarından biri protez olan 55 yaşındaki Ramazan Aslan, bugün kızı D.A. eşliğinde Midyat Devlet Hastanesi’ne gitti. Yüzde 46 iş göremez raporu olan Aslan, tekerlekli sandalye almak için gerekli olan üçlü heyet raporu başvurusu yaptı. Ancak yapılan kontrollerden sonra mevcut sağlık durumu ve yürüyebilecek durumda olduğu belirtilerek, heyet raporu talebi reddedildi.

 

HASTANE ÇATISINA ÇIKTI

 

Bu duruma sinirlenen D.A., 3 katlı hastanenin çatısına çıktı. Genç kızı hastane çatısında gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ve çevredeki vatandaşlar, genç kızı sakinleştirerek atlamaması için ikna etmeye çalıştı. Çatının kenarında yaklaşık 15 dakika kadar bekleyen genç kız, ikna çabalarına kayıtsız kaldı.

 

ATLADI, BATTANİYEYE DÜŞTÜ

 

Çatının uç kısmına gelerek herkesin şaşkın bakışları arasında kendini boşluğa bırakan D.A hastanede görevli temizlik personelinin açmış olduğu battaniyenin üzerine düştü. Görevlilerin hemen Acil Servis’e taşıdığı genç kız, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Mardin’e sevk edildi.

 

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

 

Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Emine Al, genç kızın hastane personelinin temizlik yaptığı bir sırada açık olan kapıdan yukarıya çıktığını belirterek, “Normalde orası kapalı bir yer ve oraya çıkılamıyor. Aşağıdan ’izin aldım, yukarıda doktoru göreceğim’ diye yukarı çıkıyor. Bu kız hastanede kaldığı için giriş ve çıkışları biliyor. Temizlikçi personelimizin olağanüstü çabaları ve gayretleriyle çatıdan atlayan kız aşağıda tutuldu. Şu anda hayati tehlikesi yok. Fakat tomografi çekilmesi için Mardin’e sevk edildi. Sağlığı ile ilgili çok ciddi sıkıntı beklemiyoruz” dedi.