Baba ve 2 kızı gölette boğuldu

10 Agustos 2012

 

NTVMSNBC / 10.08.2012

 

Konya’da babalarıyla birlikte ‘Parka gidiyoruz’ diyerek evden çıkan 2 kız çocuğu ve babanın cesedi, baraj göletinde bulundu.

 

AA

 

KONYA – Merkez Karatay ilçesinde oturan Ali Pay, dün öğleden sonra çocukları Ayşe Çağlayan ve Esma Zehra ile birlikte ”Parka gidiyoruz” diyerek evden çıktı.

Uzun süre çocukları ve eşinden haber alamayan anne Ayşe Pay, polise kayıp başvurusunda bulundu. Sabah saatlerinde merkez Selçuklu ilçesi Sille Mahallesi’ndeki Sille Baraj Göleti’nde 2 çocuk cesedi olduğunu gören bir çoban, durumu polise bildirdi.

 

Kısa sürede olay yerine gelen polis, cesetlerin dün akşam kayıp başvurusu yapılan 3 ve 5 yaşlarında olduğu belirtilen Ayşe Çağlayan ve Esma Zehra Pay’a ait olduğunu belirledi.

Baba Ali Pay’ın bulunması için gölet çevresinde araştırma yapan polis, babaya ait olduğu tahmin edilen bir giysi buldu.

 

Çocukların cesedi göletten çıkarılırken, Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü dalgıç ekipleri, babanın bulunması için gölette arama çalışmalarına başladı.

 

Kısa süren arama çalışmaları sonucunda baba Ali Pay’ın cesedi, çocukların cesedinin bulunduğu bölgede, kıyıya 3 metre uzaklıkta bulundu. Ali Pay’ın cesedi dalgıçlar tarafından sudan çıkarıldı.

Çocuklar ile babanın cesedi otopsi için Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.