Aşiretin aradığı çocuk ölü bulundu

22 Şubat 2014

Milliyet  22.02.2014

‘Banoki’ Aşireti üyelerinin 13 Şubat’tan beri aradığı 13 yaşındaki Serhat Kiğa, ölü olarak bulundu.

 

 MUŞ‘un Bulanık İlçesi’ndeki ‘Banoki’ Aşireti üyelerinin 13 Şubat’tan beri aradığı 13 yaşındaki Serhat Kiğa, inşaat halindeki bir binanın zemin katında ölü olarak bulundu.

Bulanık İlçesi Erentepe Beldesi’nde Banoki Aşireti’ne mensup Serhat Kiğa, 13 Şubat perşembe günü kayboldu. 6’ncı sınıf öğrencisi Serhat Kiğa’nın Bulanık İlçesi’ndeki bir internet kafeye gittikten sonra kendisinden bir daha haberalınamadı. Bulanık ilçesindeki mobese kamaralarının kaydettiği görüntülerin incelenmesi ardından, polis ve jandarmanın başlattığı aramalara destek için aşiret mensupları da çevre köy, ilçe ve illere giderek Serhat’ı aramaya başladı. Üzücü haber geçen Perşembe akşamı Bulanık ilçesinden geldi. Serhat’ın cesedi Bulanık-Muş karayolunda inşaat halindeki bir binada oyunoynayan çocuklar tarafından bulundu.

Yapılan otopsi sonucunda kardeşinin donarak öldüğünün tahmin edildiğini söyleyen İsmail Kığa, “Malatya Adli Tıp’ta yapılan otopside Serhat’ın vücudunda hiçbir darp izine rastlanmadı. İlk tespitlere göre donarak öldüğü söyleniyor. İnşaata neden gittiğini bilmiyoruz” dedi.

Serhat Kiğa’nın cenazesi dün akşam saatlerinde Bulanık ilçesi merkezinde toprağa verildi.