Arkadaşının sevgilisine mesajlı tuzak

30 Haziran 2011

Milliyet / 30.06.2011

Nail KAHRAMAN/ BURSA, (DHA) –

BURSA’da iş arkadaşının 17 yaşındaki sevgilisine mesaj atarak tuzak kurup parkta tecavüze kalkıştığı iddia edilen 25 yaşındaki A.E., genç kızın çığlıkları üzerine çevrede bulunan vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Merkez Yıldırım İlçesi’nde bir tekstil fabrikasında çalışan A.E., aynı mahalleden arkadaşı T.M.’nin 17 yaşındaki kız arkadaşı D.T.’ye tuzak kurdu. İddiaya göre, arkadaşı T.M’nin sevgilisine mesaj yazmak için zaman zaman telefonunu veren A.E., daha sonra numarasını kaydettiği arkadaşının sevgilisine, “Aşkım ben şehir dışına çıkıyorum. Son bir kez buluşalım” mesajı gönderdi. Sevgilisinin daha önce mesaj attığı telefondan gelen mesajı okuyan genç kız, daveti sevgilisinin yaptığını sanıp, buluşma yeri olarak seçilen Yıldırım İlçesi Doğa Parkına gelerek erkek arkadaşını beklemeye başladı.

Yaklaşık yarım saat sonra A.E.’yi karşısında gören D.T., sevgilisini sorunca, “Seni ilerde bekliyor” karşılığını aldı. Daha sonra genç kızı çalılık alana götüren ve burada dövdüğü D.T.’ye tecavüze yeltenen A.E., genç kızın bağırıp yardım çığlığını duyan vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Tecavüzden kurtarılan genç kız sakinleştiriliren, yakalanan A.E. ise polise teslim edildi.

Sorgulaması yapılan A.E. daha sonra cinsel saldırı suçundan adliyeye çıkartılacak.