Annesinin dövdüğü çocuğu devlet aldı

21 Mayıs 2013

 

 

NTVMSNBC/ 21.05.2013

 

Adana’da bisiklet alma meselesi yüzünden annesiyle tartışan 12 yaşındaki Çağrı Ö. polisi arayarak “Annem beni dövdü” diye ihbarda bulundu. Anne hakkında çocuğuna şiddet uygulamaktan dava açılırken, çocuk savcılık kararıyla Sevgi Evleri’ne yerleştirildi.

 

ADANA – Çukurova ilçesinde eşinden ayrılan ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Figen B., oğlu 12 yaşındaki Çağrı Ö. ile bisiklet alma meselesi yüzünden tartıştı.

 

İddiaya göre, Çağrı Ö. annesine “Bana bisiklet almazsan evden kaçarım” dedi. Bunun üzerine anne oğluna bisiklet aldı. Ancak çocuk bisikleti beğenmeyerek, “Bu bisikleti değiştir, ben bunu istemiyorum yoksa evden kaçarım” dedi. Bunun üzerine anne sinirlenerek çocuğunu darp etti. Daha sonra da evden ayrıldı. Annesi evden gidince Çağrı Ö. polisi arayarak “Annem beni dövdü” diye ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis çocuğun yüzü, burnu ve alnında kızarıklar görünce ambulans çağırdı.

 

Yapılan çalışma sonucunda anne evine gelirken, gözaltına alınarak 100. Yıl Polis Merkezi’ne götürüldü. Anne polis aracından inerken “Bu nasıl bir oyun bir anne evladını nasıl döver” diye bağırdı. Çağrı Ö. de önce ambulansla polis merkezine getirilip daha sonra Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedavi edildi.

 

Çağrı Ö. annesinden şikayetçi olduğu için savcılık kararıyla Sevgi Evleri’ne yerleştirildi.

Anne hakkında da çocuğuna şiddet uygulamaktan dava açılırken, tutuksuz yargılanmasına karar verildi.