Annesi kan kanseri Şeyma’yı terk etti

15 Şubat 2013

 

Milliyet / 15.02.2013

 

3 yaşındaki lösemi hastası kızını hastanede terk eden eşine dava açan işsiz baba 10 bin lira ve aylık 150 lira nafaka kazandı.

 

Denizli’de lösemi teşhisi konulduktan sonra annesi T.İ. (26) tarafından terk edilen Şeyma (3), işsiz babası Mustafa Tuzak (29) ile hastalığa karşı savaş veriyor.
Daha önce büfecilik yapan Tuzak, lösemi teşhisiyle tedavi masrafları için elinde avcunda ne varsa harcadı. Eşi bir gün hastaneden “Eve gidiyorum, işlerim var” diyerek ayrıldı. Eve giden genç adam, masanın üzerinde evlilik yüzüğüyle karşılaştı ve eşinden bir daha haber alamadı. Kan kanseriyle mücadele eden kızına hem anne hem baba olan Tuzak, kendisini ve minik Şeyma’yı hastanede terk eden eşine karşı dava açtı.  Hakim, ‘Sadakat ve birlikte yaşama yükümlülüğünü ihlal ettiği’ gerekçesiyle çiftin boşanmalarına karar verirken, annenin 10 bin lira tazminat ve aylık 150 lira nafaka ödemesine hükmetti.

‘Saçlarım çıkacak mı?’
Tuzak, “Kızımın sağlığı kötü. Doktorlar ümit vermiyor. Onunla ilgilenebilecek kimse yok. Bana sürekli saçlarını soruyor ben de çıkacak diyorum” dedi.