Anne ve oğlunu kaza ayırdı

25 Mayıs 2013

Hürriyet / 25.05.2013
Mükremin ÖKSÜZGİL/ KAYSERİ, (DHA)

KAYSERİ’de yaya geçidinden yolun karşısına geçen 40 yaşındaki Döne Taşçı ile 7 yaşındaki oğlu Yunus Emre Taşçı’ya tanker çarptı. Çarpmanın etkisiyle ağır yaralanan küçük Yunus, hastanede yaşamını yitirirken, annesi yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

65 yaşındaki Osman Erdoğan yönetimindeki tanker, yol çalışması nedeniyle tek şerit olan yolda ilerlerken, iddiaya göre aşırı hız nedeniyle yaya geçidinden yolun karşısına geçen Döne Taşçı ve oğlu Yunus Emre Taşçı’ya çarptı. Tanker, anne ve oğlunu yaklaşık 20 metre sürükledi. Ağır yaralanan Yunus Emre Taşçı, ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Döne Taşçı ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Küçük Yunus hastanedeki tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, annesinin ise hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi. Polis, gözaltına aldığı tanker şoförü Osman Erdoğan’ı Yıldırım Beyazıt Polis Merkezi Amirliği’ne götürdü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MAHALLELİ EYLEM YAPMIŞTI

Mimsin Şirinpete Mahallesi halkı, Gaffar Okkan Bulvarı üzerinde zaman zaman meydana gelen ölümlü trafik kazaları için eylem yapıp yol kapatmıştı. Kazayı gören vatandaşlardan bazıları da bölgeye üst geçit yapılması gerektiğini söylediler.