‘Anaokulu TV’

5 Mayıs 2011

NTVMSNBC / 05.05.2011

Uşak Milli Egemenlik İlköğretim Okulu ana sınıfında bir bilgisayar işletim sistemi şirketi tarafından hazırlanan proje kapsamında, kapalı devre yayın yapan ”Anaokulu TV” kuruldu.

UŞAK – Anaokulu öğretmeni ve proje sorumlusu Aybike Bağcıoğlu, proje kapsamında okula temin edilen kamera, monitör ve bilgisayar yardımıyla Anaokulu TV’nin kapalı devre yayın yaptığını anlattı.

Bağcıoğlu, anaokulunda gün boyu gerçekleştirilen etkinliklerin öğrenciler tarafından kaydedildiğini, daha sonra projede görevli öğretmenlerin, çekimleri montajlayarak yayına hazır hale getirdiğini ifade etti.

Günde iki saat yayın yapan Anaokulu TV’nin, özellikle velilerin ilgisini çektiğini anlatan Bağcıoğlu, şöyle devam etti:

”Yayın akışımız içinde haber bülteni, klip yayını, oyun saati, spor programı ve öğrencilerimizin hazırladığı reklamlar var. Proje ile çocuklarımız televizyon dünyasını tanımış oluyor, öz güvenleri artıyor. Yayınımız, anaokulumuzun giriş katında yer alan televizyondan sabah ve öğle saatlerinde yapılıyor. Velilerimiz televizyon yayınlarımızı yakından takip ediyor. Zaman zaman onlara program CD’lerini veriyoruz.”

Anaokulu Müdürü Yasemin Pala ise projenin ”heyecan verici” olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

”Proje, öğrencilerimize birçok bakımdan fayda sağlıyor. İçine kapanık çocuklarımız daha rahat sosyalleşiyor. Teknolojiyi takip ediyorlar. Sorumluluk bilinci gelişiyor. Ayrıca mesleki anlamda da küçük yaşta bilgi sahibi oluyorlar. Bazı öğrencilerimiz şimdiden bu mesleği benimseyerek ileride yapmak istediklerini söylüyor. Projenin çok faydalı olacağına inanıyoruz.”