AK Partili hanımlardan İstanbul’un 39 ilçesinde çocuklar için etkinlik

1 Ekim 2012

 

Haber3 / 01.10.2012

 

AK Partili kadınlar, Bahçelievler Kız Yetiştirme Yurdu’ndaki çocukları ziyaret etti.
AK Partili kadınlar, Bahçelievler Kız Yetiştirme Yurdu’ndaki çocukları ziyaret etti. İstanbul Kadın Kolları Başkanı Av. Özlem Zengin Topal, İstanbul’un 39 ilçesinde çocuklar için etkinlik düzenlediklerini söyledi.
1 Ekim Dünya Çocuk Günü vesilesiyle yapılan ziyaret sırasında ‘Çocuğa Değer, Geleceğe Değer’ sloganı ile hazırlanan çocuk haklarıyla ilgili kitaplar dağıtıldı. Topal ve beraberinde 15 kadın kolları üyesi, aileleri olmayan kızlarla sohbet edip, hediyeler verdi. Başkan Topal yaptığı konuşmada, tüm çocukların bugün ve gelecekte sağlıklı, mutlu, topluma yararlı birer birey olarak yaşamları için yüreklerindeki sevgiyi ortaya koyarak çalıştıklarını söyledi.
Korunmaya muhtaç olan çocukların maddi sıkıntıları olmamasına rağmen manevi yönden ilgi, sevgi ve şefkat beklediklerini vurgulayan Topal, Dünya Çocuk Günü nedeniyle İstanbul’un 39 ilçesinde aynı anda etkinlikleri düzenlediklerini ifade etti.
İl Sosyal Hizmetler Müdürü Önal İnaltekin ve yetiştirme yurdunda kalan kız çocukları, kendilerini ziyaret eden kadın heyetine çiçek verdi.

CİHAN

Cihan Ajansı