9 aylık bebeğini boğarak öldürdü

1 Ekim 2012

 

Milliyet / 01.10.2012

 

Küçükçekmece Tevfik Bey Mahallesi’nde dün meydana gelen olayda, cinnet getirdiği öne sürülen anne, 9 aylık bebeğini boğarak öldürdü.

 

Edinilen bilgiye göre,23 yaşındaki Elif Gül önceki akşam eşi İsmail Gül’le tartıştı. Karı koca tartıştıktan sonra geceyi ayrı odalarda geçirdi. Cinnet getirdiği iddia edilen anne Elif Gül, 9 aylık bebeği Zeynep Nisa’yı boğarak öldürdü. Elif Gül, sabah saatlerinde Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği’ne giderek teslim oldu. Sabah uyanan ve bebeğinin nefes almadığını gören baba ise Zeynep Nisa’yı yakında bulunan bir özel hastaneye kaldırdı. Doktorlar küçük bebeğin hayatını kaybettiğini belirledi. Hastaneye gelen savcının incelemesinin ardından Zeynep bebeğin cenazesi Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

 

Elif Gül’ün ilk ifadesinde eşinin kendisine şiddet uyguladığını ve bu nedenle cinnet getirdiğini söylediği öğrenildi. Katil anne çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kızını yastıkla boğarak sabaha kadar öpüp kokladı

 

Yan odaya 9 aylık bebeği ile birlikte geçen anne gül daha sonra yaşananları ifadesinde şöyle anlattı. “Zeynep Nisa uyuyunca İsmail’in bana söylediği, “Seni boşayacağım ve kızımı da sana göstermeyeceğim” kelimesi aklıma geldi. Çıldırıyordum. Yastığı alarak kızının kafasına bastırarak boğdum. Sonra da sabaha kadar kızımı okşayıp sevip kokladım”